NOVINKY / Frantic Flintstones a The Brains - dvě dávky psychobilly:

Další dvě potvrzené kapely pro letošní ročník Festu PoD PaRoU spadají do žánru psychobilly. Jsou to Frantic Flintstones z Velké Británie a kanadští The Brains. A protože obě kapely se u nás na PoD PaRoU představí poprvé, tak byste věděli, do čeho jdete, podívejte se, co jsou tyhle party zač:

Frantic Flintstones

Vznik tohoto seskupení se datuje od roku 1986 a vše se točí kolem ústřední figury zpěváka Chucka Harveyho. Kolem něj se pod hlavičkou Frantic Flintstones vystřídalo už tolik muzikantů, že jmenovat je všechny snad ani nelze. Nicméně kapela takto funguje kontinuálně přes šestadvacet let od počátku do dneška. První studiový počin se FF podařil v roce 1988 a od té doby na tuto produktivní kapelu připadá v průměru jedna novinka za rok. Poslední počin nese název Freaked Out & Psyched Out (ochutnávku z něj nabízí druhá videoukázka).  

Videoukázky:

 

The Brains

Tohle psychobilly trio z kanadského Montrealu vytvořili v roce 2002 zkušení muzikanti z kapel lokálního významu. Svůj talent vrhli směrem k tvrdě a nekompromisně podanému psychobilly, založenému na zpěvných vokálech a mohutných sborových refrénech. Za dobu své působnosti má kapela kromě splitů apod. i pět studiových alb. První videoukázka obsahuje titulní videoklip k jejich prvnímu albu No Pain, No Brain. Jak sami uvidíte, je to opravdu pořádný psychobilly nářez!

Videoukázky:

 

20.01.2013 12:06 | Autor: Jarid | Shlédnuto: 7115x
KANÁLY:
ODBĚR NOVINEK:

 
 
© designed by Jakub Jelínek, programed by Jakub Pavlék
Návštěvníků: 8618808 | Online: 5