NOVINKY / Další pecky - Evergreen Terrace a Davová Psychóza:

Potvrzujeme další dvojici kapel pro letošní Fest PoD PaRoU. Na rozdíl od minulé dvojice psychobilly jde tentokrát o pár nanejvýš různorodý. První kapelou z aktuální dvojice je americká HC partička Evergreen Terrace a druhou z obou kapel je legendární slovenská punková klasika Davová Psychóza. Veříme, že jsme vám oběma kapelami udělali radost a abyste se mohli připravit, tak následuje opět stručné představení obou kapel.

Evergreen Terrace

Pětice vznikla v roce 1999 ve floridském Jacksonville a hned od počátku se vrhla na rychlý tvrdý hardcore, který je ale místy doplněný výraznou melodikou. Tu má na svědomí především zakládající člen  - zpívající kytarista Craig Chaney, zatímco o tvrdý zpěv se stará zpěvák Andrew Carey. Díky sv rozmanitosti kapela za dobu své existence absolvovala turné s kapelami jako Unearth, As I Lay Dying nebo Hatebreed.

Rychlý, tvrdý a nekompromisní nářez podtržený chytlavou melodikou, v pódiovém provedení navíc ještě bravurně zahraný pěticí v neustálm pohybu, zaručuje velmi silný zážitek. Evergreen Terrace vás v první sekundě vezme pod žebry nepustí až do konce vystoupení. Ochutnejte sami:

 

Davová Psychóza

Slovenská punková legenda vznikla v Bratislavě v roce 1987 za hluboké totality, kdy o Sametové revoluci nikdo neměl ani nejmenší tušení. První koncert se uskutečnil už o rok později. Po převratu v roce 1989 nahrává kapela sv první album "Rock-pop-jazz" a v roce 1992 přichází na svět druhá deska "Svet žaluje". Další album "Kríza vedomia" na sebe nechalo čekat až do roku 1998. Kromě live DVD k patnáctmu výročí vydala kapela ještě v roce 2004 zatím poslední album "Nakŕmte prežratých". Kapela se vždy držela tvrdého, nekompromisního a rychlého punku a v textech si často nebrala a nebere servítky. Jaká byla kdysi, taková je i dnes.

Kapela, která za 25 let své existence vryla do historie punkové hudby nesmazatelnou stopu, dopřává svým fanouškům své hudby jen poskrovnu. Nová tvorba a dokonce i koncerty jsou vzácností. Důvodem je mimo jiné i to, že leader kapely Jano Kassa žije v Austrálii. Nicméně na letošek Davová Psychóza odkývla koncerty na několika letních akcích a jsme rádi, že jednou z nich je právě náš punkový Fest PoD PaRoU.

 

 

30.01.2013 21:00 | Autor: Jarid | Shlédnuto: 7056x
KANÁLY:
ODBĚR NOVINEK:

 
 
© designed by Jakub Jelínek, programed by Jakub Pavlék
Návštěvníků: 8618881 | Online: 3