NOVINKY / Zeměžluč, Punk Floid, RV-4 na FFP 2017:

Těsně před Sametovou revolucí obohatila tehdy ještě česko-slovenskou hudební scénu tříčlenná punková kapela Zeměžluč. Charakteristický „Šotyho“ chraplák dal vzniknout první demo nahrávce v roce 1989, a od té doby kapela v různém složení vyprodukovala 5 CD/LP, 15EP a split CD s interprety jako Beergut 100, Davová psychóza, The Crunky Kids a dalšími… Za 28 let existence Zeměžluč absolvovala i 3 úspěšná turné po Velké Británii a letos se ukáží i na 15. ročníku Pod Parou!

S dalším zveřejněným interpretem letošního ročníku Pod Parou trochu přitvrdíme. Z Benešova přijedou zahrát hardcore-punkoví řízci s kapelou RV4. Čtyřčlenná progresivní parta vznikla v roce 2001 a aktuálně se šíří světem s loňským videoklipem k singlu „Názor“. Po vydání několika desek u Cecek Records vydali v roce 2012 singl, jež vyšel ve výběru kapel „Tribute to Pallasit“ u Pope’s ass productions. Od té doby už kapela razí směr DoItYourself. RV4 je dnešní druhou partou potvrzenou pro letošní ročník festivalu.

Do třetice všeho dobrého s radostí oznamujeme potvrzení stálice Punk Floid na podiu 15. ročníku Pod Parou. Po roční koncertní pauze se parta kolem charismatického Bobbyho Floutka vrátila v roce 2013 a o dva roky později přichází s novým EP „Punk Floid“. Největší boom kapela zaznamenala v letech 2005 – 2010, kdy vyšla notoricky známá alba „Pop is dead“ a „Tvůj Boj“. První dekádu třetího tisíciletí završili též velmi úspěšným splitem s Houbou. Za 18 let existence Punk Floidi urazili dlouhou cestu a každoroční nabité tour je důkazem toho, že to prostě dělají dobře!

ZEMĚŽLUČ

 

RV4

PUNK FLOID

 

 

 

21.04.2017 12:00 | Autor: Martin | Shlédnuto: 4836x
KANÁLY:
ODBĚR NOVINEK:

 
 
© designed by Jakub Jelínek, programed by Jakub Pavlék
Návštěvníků: 7718260 | Online: 1