NOVINKY / VISION DAYS, BRAJGL, ZATREST NA FPP 2018:

Vision days, Brajgl, ZaTrest

Pod Parou 2018 a další 3 party tentokrát z českých zdrojů jsou tady!

Notoricky známé songy jako „Změníme názor“, „Pogo“ nebo „Pracovní“ má na starosti první z dnešních českých novinek – ze ska a punku zrození Vision Days, kteří patří mezi nejpravidelnější účastníky nejtradičnějšího z tradičních punkových festivalů u nás. Se sedmi oficiálními alby, osmi kompletními live záznamy a šesti kompilacemi se Vision Days řadí mezi stálice na české punkové scéně už 28 let a rozhodně nezahálejí.

Klasickýho českýho punku je třeba si vážit, a proto dramaturgie FPP letos sáhla hlouběji do středočeského kraje a přiveze zaběhlou partu Brajgl. Hned při prvním poslechu na Vás dýchne náramná živelnost, kterou se prezentuje i punková stálice Houba a v podrobnějším zkoumání zjistíte, že spojitost není náhodná. Na kontě má i společný split s kapelou Cirguz či dvě nové šlehy loňského roku „Fronty“ a „Indiokracie“. Brajgl svoje vály mydlí už od roku 2002 a letos roztočí punkery svým Ústeckým speed-punkem na FPP 2018.

V roce 1995 se pár chlapců z Chomoutova (místní část města Olomouc) shodne na tom, že nuda zkrátka zabíjí a tudíž by bylo vhodné založit kapelu. A tak vzniká počáteční sestava punk-rock’n’rollové skupiny Zatrest. Osud tomu tak chtěl a hned po prvním koncertu kapelu opouští zpěvová i rytmická sekce v podobě zpěváka a bubeníka…a tak se dočkáváme průniku Olomoucké kapely do nekonečných lovišť českého undergroundu. Uplynulo mnoho let a ZaTrest stále žije. Možná už ne v takové míře, jako kdysi, ale na své studiové počiny, z nichž poslední vyšel v roce 2016, nedávají zapomenout. Jejich účinkování na minulých ročnících festivalu Pod Parou si můžete připomenout 16.8.-18.8.2018 na letišti Marchanice ve Vyškově.

21.02.2018 17:00 | Autor: Martin | Shlédnuto: 3914x
KANÁLY:
ODBĚR NOVINEK:

 
 
© designed by Jakub Jelínek, programed by Jakub Pavlék
Návštěvníků: 8500596 | Online: 3