NOVINKY / SHANDON NA FPP 2018:

Každá kapela má jakýsi svůj „vývojový“ algoritmus. Některé vznikají z tvrdého jádra a postupně měknou, jiné se na popové vlně vezou až dokud se jejich publikum nezbarví do černa a nehoblují riffy pro nejotrlejší metalisty. Podobným příkladem může být i italská packa, které se představí na letošním ročníku festivalu Pod Parou.

Nemluvíme tu o žádných holobrádcích z pláže, ale roky ostřílené punk-rockové partě Shandon ze střední Itálie, za jejíž existencí stojí zejména zpěvák a frontman kapely Olly Rive. Právě Shandon se řadí mezi kapely, které nechtěly své tvorbě stanovit jasné hranice a už od svých počátků přejímá prvky z různých blízkých žánrů jako SKA či hardcore. Dominantním rysem jejich muziky je samozřejmě klasický devadesátkový punk-rock, který kapelu vynesl až k takovým hvězdám jako Offspring či Rancid.

Ale i Shandon si požili svůj velký pád v roce 2004, kdy se kapela zcela rozpadla. Od té doby už se ozvýaly jen hlasité výkřiky fanoušků, kdy že to konečně Olly zase poskládá?

Jsou tomu téměř 3 roky, kdy se objevilo ohlášení, že Shandon jsou po více než 10 letech zpět ve zbrusu nové sestavě vyjma frontmana Ollyho a trombonisty Maxe, kteří se stali jedinými původními členy. Svůj návrat kapela potvrzuje plnohodnotným albem „Back on board“ začátkem roku 2016 a následují 8 měsíční nadupané turné po Evropě v čele s předními festivaly v Holandsku a v Belgii.

Turné Shandon však nekončí a díky neuvadající energii čišící z jejich hudby i jich samých se můžete i Vy těšit na sukňový ska-punk-rock-core na podiu festivalu Pod Parou 2018.

 

23.02.2018 16:15 | Autor: Martin | Shlédnuto: 3470x
KANÁLY:
ODBĚR NOVINEK:

 
 
© designed by Jakub Jelínek, programed by Jakub Pavlék
Návštěvníků: 8500498 | Online: 2