NOVINKY / THE HELLFREAKS A ULICZNY OPRYSZEK NA FPP 2018:

The Hellfreaks

Už jsme Vám představili řadu kapel, které přicestují z ostrovů či dokonce přes oceán. Nyní přišel správný čas vylosovat mezi středoevropskými kapelami pár kilometrů na východ od Vyškova. Další kapela, kterou Vám dnes představíme, je totiž z maďarské Budapešti a přiveze nálož temného boogie. Sama kapela definuje svůj styl na hranici psychobilly, hororpunku a metalu.

Partička The Hellfreaks vznikla v roce 2009 a vyznačuje se velmi osobitým způsobem vystupování a hlasem frontmanky Shakey Sue. Behěm svojí nedlouhé historie kapela vydala tři oficiální alba, řadu singlů a videoklipů, jež zaznamenaly velmi působivý úspěch na sociálních sítích. Už při prvním poslechu je z téhle anglicky zpívající kapely cítit vliv fenomenálních The Distillers. Spolu s třetím albem Astoria vydaným v roce 2016 přišla i adaptace žánru kapely blíže k modernímu „punk-rock-riot“. Ať už přivezou The Hellfreaks cokoli, rozhodně se máte na co těšit!

 

Uliczny Opryszek

27 let v kapele, to už je panečku slušná řádka let. 27 let v jednom hudebním stylu a vyznání, tomu se říká poslání, které Vás nepustí do konce života. Tak je tomu v případě další potvrzené kapely pro festival Pod Parou 2018. Nejklasičtější punk z klasických punků přivezou Uliczny Opryszek.

Buntovi chlapci za ty roky posbírali řadu úspěchů nejen na úrovni polské kulturní scény, ale podívali se i do Čech, na Slovensko, do Německa a samozřejmě i do kolébky tradičního punku v britském Londýně. Skupinu Uliczny Opryszek založili už v roce 1991 v městečku Nowy Tomyśl  a vydali 9 alb. První z nich byly natočeny na dnes už neužívané MD kazety, což si už ani mnohý mladý pankáč v dnešním světě virtuálních medií a digitálních nosičů neumí představit. Během uplynulých let se v Ulicznym Opryszku vystřídala řada členů a frontman Bunt je tak jediným členem, který kapelu udržuje od počátku existence.

 

The Hellfreaks

 

 

Uliczny Opryszek

25.03.2018 17:00 | Autor: Martin | Shlédnuto: 3043x
KANÁLY:
ODBĚR NOVINEK:

 
 
© designed by Jakub Jelínek, programed by Jakub Pavlék
Návštěvníků: 7718241 | Online: 2