NOVINKY / MUERTI, DUKLA VOZOVNA, ŽÁDNEJ STRES A SEX DEVIANTS NA FPP 2018:

Muerti

Opravdový punk dětí ulice, nebo-li Oi! Tak chápe svoje začlenění do "škatulek" hudební scény Jablonecký garážový disharmonický kvartet MUERTI. Kapela, která se už záhy po svém vzniku v roce 2005 stala symbolem severských Oi! fanoušků. Na svém kontě mají 3CD, své hity ve dvou kompilacích a jeden speciální počin Muerti & Crossczech "Summer hits vol. 11°" který vyšel na 7 palcovém vinylu.

Třetí deska kapely Muerti "...asi to takhle má bejt", po níž se kapela na čas rozpadla, byla označena hudebním portálem Rockmag za nejlepší počin streetpunx české scény posledních let.

 

Dukla Vozovna

Vypsaná fixa, Visací zámek, Znouzectnost, Volant a to všechno v kombinaci s legendárním Pardubickým klubem Žlutý pes. Skvělá inspirace k založení kapely, kterou zde načerpali i Skalda, Bóďa a Dresik a dali tak základ nové partě, jež dnes neodmyslitelně patří k tomu základnímu, co český punk-rock nabízí. Právě takhle ještě před začátkem nového tisíciletí vznikla Dukla Vozovna!

Pět oficiální CD od roku 2000 přelešťuje každý pankáč, který má rád punk-rockový základ s doprovodem tahacích harmonik. A Dukla Vozovna si na každý gig vozí hned 3! K festivalu Pod Parou Dukla Vozovna patří jako máslo k chlebu a nezklamou ani letos! Můžete se těšit na Burácofku, Květinu a určitě nebude chybět ani Bílá Vdova!

 

Žádnej Stres

Třemošnice je živé město a z živého města k nám dorazí jedna hodně živá kapela. Ačkoli se zdálo, že klukům poslední hodinka odbila, sebrali síly a vrátili se s novým singlem „Inspirovaná (2018)“, kterým shrnuli vše, co se stalo a nastínili, co bude dál. Přesně tak! Na letošním ročníku Pod Parou zahrají i veselí chlapci s kapelou Žádnej Stres!

Existujíce už prakticky od roku 2003, kdy se seskupili pod názvem „Obětavost Občanstva“ krystalizovali, rostli a měnili se až ke změně žánru, což sebou nese i odpovědnost za kapelní jméno – a tak vznikl Žádnej Stres. Dneškem mají kluci na kontě demo „Vždyť Vono Je To Stejně Jedno“, plnohodnotné CD „To je vono“ a velmi úspěšnou čtverku singlů z let 2013/2014 v čele s chorobně chytlavou peckou „Legalizuj“.

 

Sex Deviants

Občas zkrátka nastane chvíle, kdy se musí spojit dvě obyčejné kapely, aby vzniklo něco unikátního. A přesně to se stalo v případě Sex Deviants v roce 1996, kdy došlo k jakési fůzi kapel The Cože a Hodná Maruš. Počáteční inspirace v The Exploited se rozplynula s příchodem zpěvačky Oliny Peštové, která muzice Sex Deviants dala chybějící melodii a šťávu.

Od roku 1996 má kapela na kontě 6 velkých počinů, přičemž první demo „Nečum“ vyšlo na magnetofonové kazetě. A tak se už dnes můžete těšit na nálož melodického punkrocku v podání 4 členné chlapské party Sex Deviants na festivalu Pod Parou 2018.

Muerti

Dukla Vozovna

Žádnej Stres

Sex Deviants

 

13.04.2018 14:00 | Autor: Martin | Shlédnuto: 2663x
KANÁLY:
ODBĚR NOVINEK:

 
 
© designed by Jakub Jelínek, programed by Jakub Pavlék
Návštěvníků: 7718344 | Online: 7