NOVINKY / MALIGNANT TUMOUR, HANNIBAL LECTER, CENSORSHIT, RV4 a STREETMACHINE NA FPP 2022:

Vypouštíme další várku nadupaných kapel, které zaujmou pozici v letošním line up festivalu. Drsní hoši, drsné kytarové rify, mocné bicí a enegické zpěvové linky.

MALIGNANT TUMOUR

ostravští drsňáci, ktří  působí na hudební scéně od roku 1991. Za svou, skoro třicetiletou kariéru mají na svém kontě přes 1000 koncertů na třech světových kontinentech a řadu kvalitních a uznávaných hudebních nosičů, z nichž desky IN FULL SWING (2008), EARTHSHAKER (2010) a THE METALLIST (2016) získaly vysoce kladný ohlas kritiky,  což bylo mimo jiné ohodnoceno i soškou Anděla v kategorii Hard and Heavy. Bystrému posluchači jistě neunikl důraz na netradiční videoklipy, z nichž jeden získal ocenění „videoklip desetiletí". V současné sestavě (Bilos – kytara/zpěv, Šimek basa/zpěv, Bohdič bicí, Korál kytara/zpěv) trhají koule, nakopávají prdele a hlavně prezentují zbrusu novou porci jejich špinavého metalického rock´n´rollu v podobě nové desky THE METALLIST(2016). A příběh pokračuje dál...

HANNIBAL LECTER

působí na hudební scéně od roku 1997. Původní sestavu kapely tvoří zpěvák a kytarista Lukáš, basák Zed a bicmen David. Metalové ,,trio" nahrává v červnu 1998 první MC kazetu pod názvem Departure from Normal. V roce 1999 se kapela dostává do rockové hitparády Hard and heavy na rádiu Haná. Písnička Departure from Normal se celé čtyři měsíce drží na prvním místě. Od roku 2019 kapela hraje opět v 5 lidech. Přichází nová krev v podání Maty Buriánek (bicí) a Vojta Knap (kytara). Kapela najíždí nový line up a maká na nových věcech.

CENSORSHIT

kapela jejíž domovským přístavem je malebné městečko Ostrov nad Ohří. Vše začalo kolem roku 1997 a letos slaví 25let své existence. Tato parta má za sebou opravdu mnoho, co se týká produkce alb nebo živého hraní. Censorshit se s ničím nemažou, na pódiu vždy předvádí nabitou show, která je plná energie a upřímnosti. Styl který produkují se pohybuje někde kolem hardcore, metalu a repu. Sama kapela jej označuje jako hardcore-rep. Pánové byli k vidění na podiu s kapelami jako Dog eat Dog, Debustrol, Dagoba a mnoho dalších

RV4

hardcore punková formace pohybující se na scéně už od roku 2001. Letos vypustila do světa společné album "Split K.O" s kapelou Blank Out. Kapela ve svých písních reflektuje nejen současnou politickou a sociální problematiku. Na FPP již po několikáté.ka.
 

STREETMACHINE

hc mlátička z Pardubic, která byla založena v roce1995. Zlom v kapele nastal kolem roku 2000, kdy do kapely, kde zůstal Honza F. a Pospa nastoupil David Papadopulos na kytaru a jeho bratr Radek jako zpěvák. V této sestavě bylo  po 3 měsících natočeno demo. Kapela zakotvila u Střílek rec., kde vydala debutní CD KONEC HRY (2001). Kapela začala koncertovat a připravovat nový materiál. Následující album REALITA bylo vydáno ve spolupráci s labelem Bulldog music. Na CD se pracovalo v zimě  2002 - 2003 ve studiu Herda v Pardubicích. Pak následovala spousta koncertů a natáčení klipů. Přelom let 2008/2009 byl pro Streetmachine zlomový. Odešli zpěvák Radek a kytarista David, kteří hráli se Streetmachine zhruba polovinu existence kapely. V kapele zůstal zakládající člen Honza Fuka /bicí/ a Kuliš /basa/. Na pozici kytaristy naskočil Wolf. Po natočení desky Ber nebo nech (2011) odchází z kapely zpěvák Míra a místo frontmana zaujímá Roman Valíček - Valda.

06.05.2022 15:15 | Autor: Martin | Shlédnuto: 648x
KANÁLY:
ODBĚR NOVINEK:

 
 
© designed by Jakub Jelínek, programed by Jakub Pavlék
Návštěvníků: 8618849 | Online: 2