NOVINKY / INKOUST PANA BOUČKA,VESELÍ KONÍCI,DUKLA VOZOVNA,DRIÁK,VHS A BERMUDSKÉJ KVÁDR NA FPP 2022:
Dnes vypouštíme další várku kapel,kreré rozšíří letošní line up festivalu.Tentokrát saháme do naší scény..
 
INKOUST PANA BOUČKA
 
Kapela Inkoust Pana Boučka byla založena Jerrym Machkem (kytara SPS) v roce 1984 v Mladé Boleslavi. Kapela koncertovala až do roku 1990.Po dlouhých 25 letech se kapela vrátila na českou punkrockovou scénu, protože si řekla, že ještě není dobojováno. Kapela brázdí kluby a festivaly napříč Českou republikou. Ve složení kytara- Jerry Machek, zpěv a baskytara – Josef Sudet ,bicí Lukáš Křížek v roce 2019 vydali desku Historie. Můžete si ji poslechnout na jejich Spotify
 
VESELÍ KONÍCI
 
Kapela začala prakticky fungovat v únoru roku 1999 příchodem Tomakuse. Po té co otextoval dostatek songů, poprvé vystupují na scénu. “Novodobé“ dějiny kapely se datují od února roku 2000. Odchází Somr a sestavu doplňuje Fteřina.
První pokus něco nahrát, se uskutečňuje v klubu U turn pub. V únoru roku 2002 následuje první CD s názvem „Na Koně“. Zatím poslední desku spáchali o dva roky později. Nese název „Punková pohádka”. V následujícím období zbrzdily jejich umělecký rozkvět dlouhodobé cestovní horečky Brdi a Komára. Zbývající členové formace však trpělivě udržovali kapelu v chodu (zaskakuvšími kamarády). Složení skvadry punkůry se vylepšilo o bass kytaristu Kotyse – Brďa setrvává v kolébce Punku. Posledních osm let bubnuje v kapele Houdys. Kapela nevydává desky prakticky nezkouší a jen koncertuje. Tak líný Punkáče abys pohledal…
 
DUKLA VOZOVNA
 
Dukla Vozovna je česká punková skupina z Parduc. Pro punkovou kapelu založenou v roce 2001..Kapela Dukla Vozovna vznikla na konci roku 1999 v hospodě ve Štěnci z podnětu známého undergroundového harmonikáře Jima Čerta. S ním také Dukla poprvé veřejně vystoupila. Poté se začala prosazovat v Pardubicích za pomoci Vypsané fiXy, Ready Kirken a Volantů. Kapela má v současnosti na kontě tři CD a přes šedesát koncertů a festivalů ročně.
 
DRIÁK
 
Kapela Driák z Krkonoš, která hraje poctivý punkrock s dominantní harmonikou v čele. Přivezou horský vítr svěží a na chuť si přijdou určitě i ti "Staří Rybáři".
Tato kapela vydala v roce 2021 již své 4. řadové album, ke kterému natočili videoklip!
Máš rád energickou muziku? Driák přiveze dost energie pro každého!
 
VHS
 
VHS (Volné hudební sdružení) punk rocková kapela z Krkonoš, která
se na scéně pohybuje už od roku 2005. Na kontě má dvě alba a
několik singlů. V této době pracuje na nových skladbách k
připravovanému třetímu albu. S novým členem na postu kytaristy a
novou energií se na Vás moc těší....
 
BERMUDSKÉJ KVÁDR
 
Kapela vznikla v roce 2009 ve Velkém Meziříčí. Hrají jenom svoji hudbu s texty od lídra Jana Dvořáka(Vemeno).
Přibližně před 4mi lety se rozšířili o harmoniku a před 3mi lety oslavili výročí 10 let.
Za sebou mají jedno "Dvojdemo", dvě studiová alba a jedno splitko s kapelami VPV a Blank Out a momentálně pracují na dalším albu.
06.12.2022 13:07 | Autor: Martin | Shlédnuto: 679x
KANÁLY:
ODBĚR NOVINEK:

 
 
© designed by Jakub Jelínek, programed by Jakub Pavlék
Návštěvníků: 8618748 | Online: 3