NOVINKY / THE VARUKERS , BLOODSUCKING ZOMBIES FROM OUTER SPACE, ULICZNY OPRYSZEK A PRAWDA NA FPP 2022:
FPP vypouští další nadupané párty,které budou patřit mezi silné akvizice festivalu...
 
THE VARUKERS
 
UK hardcore punková kapela, která vznikla v roce 1979 zpěvákem Anthony "Rat" Martin, který produkoval nejvlivnější nahrávky na začátku roku 1980. Varukers jsou jedni z prvních, ktěří začali hrát ve stylu hardcore punkové kapely Discharge, známé jako D-beat. Také, stejně jako Discharge, texty The Varukers nesou anarchistickou politickou ideologii...
 
BLOODSUCKING ZOMBIES FROM OUTER SPACE
 
Festival Pod Parou byl festivalem vždy otevřeným různým odnožím rock’n‘rollu a jednou z nejoblíbenějších v posledních letech je i rockabilly či psychobilly. Ačkoli se jedná stejně jako právě punk o jeden z nejstarších stylů rock’n’rollové hudby, stal se v posledních letech znovu velmi oblíbeným.
Jedním z rockabilly zástupců na letošním ročníku Pod Parou bude čtyřčlenná rakouská kapela s velmi kuriózním názvem Bloodsucking Zombies From Outer Space (v překladu „Krvežíznivé zombie z vesmíru“).
 
ULICZNY OPRYSZEK
 
Další kapelou, která rozšíří řady letošního line up festivalu je kapela Uliczny Opryszek.. Buntovi chlapci za ty roky posbírali řadu úspěchů nejen na úrovni polské kulturní scény, ale podívali se i do Čech, na Slovensko, do Německa a samozřejmě i do kolébky tradičního punku v britském Londýně. Skupinu Uliczny Opryszek založili už v roce 1991 v městečku Nowy Tomyśl a vydali 9 alb. První z nich byly natočeny na dnes už neužívané MD kazety, což si už ani mnohý mladý pankáč v dnešním světě virtuálních medií a digitálních nosičů neumí představit. Během uplynulých let se v Ulicznym Opryszku vystřídala řada členů a frontman Bunt je tak jediným členem, který kapelu udržuje od počátku existence.
 
PRAWDA
 
Další partičkou, kterou přivítá devatenáctý ročník FPP je kapela Prawda..V rámci polský scény se může Prawda neskromně nazývat legendou, hraje od roku 1994, kdy se rekrutovala z bejvalejch členů kapely Zwloki, která hrála v letech 1980 až 1983. Zásadní vliv na jejich tvorbu měl příchod kytaristy Ace v roce 1999. Ten dřív hrával s Powerocks (1977 – 1981), což byla první punk kapela v jižním Polsku.
14.06.2022 10:37 | Autor: Martin | Shlédnuto: 561x
KANÁLY:
ODBĚR NOVINEK:

 
 
© designed by Jakub Jelínek, programed by Jakub Pavlék
Návštěvníků: 8618744 | Online: 3