NOVINKY / Galerie hvězd FPP 2011: THE CARBURETORS:

Kapela z norského Oslo byla založena v roce 2001. Od tohoto roku hrají stále v původní sestavě a na svém kontě mají tři alba. Po několika singlech a vinylech vydali The Carburetors v roce 2004 své první album Pain is temporary, Glory is forever. O rok později následovalo druhé album Loud Enough To Raise The Dead a v roce 2008 pak prozatím diskografii uzavírá CD Rock'n'Roll Forever.

Základem a hlavním vodítkem provázejícím celou tvorbu kapely je rock 'n' roll, který je ale od klasického "elvisovského" podání na míle vzdálený. Rock 'n'  roll jak ho vidí The Carburetors je silně protkaný prvky punku, metalu, hardrocku a výsledkem je tak velmi rychlá a dynamická výbušná směs. Tu umí The Carburetors naservírovat tak, že pod pódiem nezůstane kámen na kameni a nenajde se snad nikdo, koho by tahle úderná pětice nechala chladným a nedotknutým. The Carburetors používají na dokreslení své dynamické show pyrotechnické efekty a často se koncert neobejde bez plivání ohně, které obstarává kytarista Kai Kidd. A jako třešnička na závěr může posloužit rozmlácení kytary o pódium. 

Hudba The Carburetors bývá označována jako "Fast Forward Rock 'n' roll" a stručně se  charakterizuje jako mix Chucka Berryho a Motörhead. Budete mít možnost to posoudit sami v pátek 19. 8. 2011 na Festu PoD PaRoU.

Web: http://www.thecarburetors.com/

Členové:
Eddie Guz - zpěv,
Stian Krogh - sólová kytara,
Kai Kidd - kytara,
King O'Men - basa,
Chris Nitro - bicí.

Diskografie:
Pain is temporary, Glory is forever (2004)
Loud Enough To Raise The Dead (2005)
Rock'n'Roll Forever (2008)

Ukázky:

25.05.2011 10:44 | Autor: Jarid | Shlédnuto: 6588x
KANÁLY:
ODBĚR NOVINEK:

 
 
© designed by Jakub Jelínek, programed by Jakub Pavlék
Návštěvníků: 8590991 | Online: 3